10
Arbetslampa Led Agena 2000 M i gruppen Maskin- och traktortillbehör / Fordonsbelysning / Arbetsbelysning hos Sagro.se (ST86005B)
Video

Arbetslampa Led Agena 2000 M

186 kr / 167 kr
Inkl. moms
Alltid 69:- frakt exkl. moms 3-5 arbetsdagar leverans Faktura 0kr
 
Lägg i kundvagnen
Lägg i kundvagnen
bet alt
  • Info
  • Lagerstatus
    ArtikelnummerST86005B
    TillverkareCRX
    Egenskaper- nominell effekt 9 x 3 W LED

    Ge dina projekt en perfekt belysning med vårt Agena 2000M LED-arbetsljus! Denna kraftfulla lampa ger dig ett praktiskt ljusflöde på 1600 lm, med en förförisk färgtemperatur på 6000 K. Med en bred ljusbild på 60° "flood" säkerställs en optimal belysning för alla arbetsytor.

    Designad för att tåla tuffa förhållanden, har detta arbetsljus ett robust och stötsäkert aluminiumhölje tillsammans med en hållbar polykarbonatlins. Den erbjuder skyddsklass IP69K, vilket innebär att det är helt skyddat mot damm och kan stå emot även de mest krävande tvättningar med högtryck. Störningsskyddet EMC R10 säkerställer att du kan arbeta ostört, och både lågspännings- och felpolningsskydd ger extra säkerhet.

    Med en flexibel spänningskapacitet på 10-32 V DC och en energieffektiv elförbrukning kommer detta ljus att vara en pålitlig följeslagare i ditt arbete. Kompakt och lätt att installera, med måtten B 90,0 x H 90,0 x D 38,0 mm, är det perfekt för alla miljöer och arbetsförhållanden, från -40°C till +60°C. Upptäck kraften av exceptionell belysning och ge dina projekt det ljus de förtjänar!



    - Agena 2000M LED-arbetsljus

    - spänning 10 - 32 V DC
    - ljusflöde teoretiskt 2000 lm / praktiskt 1600 lm
    - nominell effekt 9 x 3 W LED
    - elförbrukning 12 V 1,63 A / 24 V 0,83 A
    - färgtemperatur 6000 K
    - ljusbild flood 60°
    - skyddsklass IP69K
    - EMC R10 (störningsskyddad)
    - hölje i stötsäkert aluminium
    - polykarbonatlins
    - användningstemperatur -40...+60 °C
    - lågspänningsskydd
    - felpolningsskydd
    - mått B 90,0 x H 90,0 x D 38,0 mm
  • I produktgrupper
  • Arbetsbelysning
    Storsäljare
  • Omdömen

Andra köpte även:

Spegel 170X230 mm för Mf Fiat, viktigt för säker körning.
237 kr
Lägg i kundvagnen
Info
Medbringarbult för klokoppling, säkerställer optimal prestanda.
359 kr
Passar till: Deutz Fahr (Kverneland), Pöttinger
Lägg i kundvagnen
Info
Snökedjor för ATV-modell 605, ger utmärkt grepp och stabilitet på snöiga vägar.
1293 kr
Säljs i par (2st.)
Lägg i kundvagnen
Info
Snökedjor för ATV 610, perfekt för off-road körning i vintersnö.
1293 kr
Säljs i par (2st.)
Lägg i kundvagnen
Info
Logga in
Choose country